O nas

 logotyp1

Historia

Historia firmy Zbiwan zaczyna się w 1969 roku, kiedy to w niesprzyjających warunkach na prowadzenie prywatnego biznesu 23-letni Zbigniew rozpoczął działalność jako Zakład Instalatorstwa Sanitarnego. Uparty charakter jak i determinacja, aby utrzymać rodzinę pozwala pozostać na rynku, a zebrane doświadczenie w branży instalacyjnej ułatwia otworzenie punktu handlowego.

Pierwszy sklep powstaje w 1992 roku i tak rozpoczyna się historia firmy ZBIWAN. Nazwa wskazuje również na przywiązanie do wartości rodzinnych oraz partnerstwo z żoną, gdyż jest ona stworzona poprzez połączenie imion małżonków Zbigniewa oraz Wandy.

 

wspomnienia-male

Firma dynamicznie się rozwija, zdobywa nowych dostawców i kontrahentów, otwierając nowy punkt sprzedaży detalicznej w 1997 roku. W następnych dwóch latach firma otwiera dwa punkty zamiejscowe. Rok 2002 okazuje się dla Zbiwanu przełomowy, firma przenosi się do obecnej siedziby z większym zapleczem i magazynami oraz inwestuje w kolejną lokalizację. W budynku otworzony zostaje Salon Łazienek z produktami skierowanymi dla bardziej wymagających i zamożniejszych klientów, oraz w 2003 roku Market o powierzchni 1000 m2 z asortymentem obejmującym instalacje sanitarne, ciepłownicze, materiały budowlane oraz wyposażenie łazienek z ukierunkowaniem na instalatorów i indywidualnych klientów.
W tym samym czasie firma zostaje członkiem grupy zakupowej SBS oraz akcjonariuszem sieci budowlanej Polskie Składy Budowlane, przez co rozszerza profil działalności o materiały budowlane i nowe produkty w bardziej atrakcyjnych cenach. W 2005 oraz w 2009 roku otwarte zostają kolejne punkty zamiejscowe.

 

Pani Wanda w jednym z pierwszych sklepów, lata 90.

 

Od roku 2015 funkcjonuje odświeżony sklep internetowy ZBIWAN Outlet, gdzie oferujemy Państwu produkty z naszej oferty w atrakcyjnych cenach. Są to pojedyncze sztuki i egzemplarze oraz końcówki kolekcji a także sezonowe wyprzedaże znanych marek.

Hurtownia posiada własne samochody dostawcze oraz HDS. Dostawa na terenie Olsztyna jest darmowa.

Misja

Zbiwan to firma rodzinna, w której działalność miały wkład już trzy pokolenia. Jest to firma stabilna, zatrudniająca ponad 30 pracowników, bez umów śmieciowych. Większość z nich związana jest z firmą od kilku lat, co nie oznacza, iż nie stawiamy na młodych. Współpracujemy z Urzędem Pracy w zakresie stażów, tak aby wdrażać kolejne pokolenie w branżę instalacyjno-sanitarną. Swój kapitał firma Zbiwan budowała latami, płacąc podatki w Polsce, konkurując nie tylko poprzez szeroką gamę oferowanych produktów, ale również poprzez wiedzę i indywidualne podejście do klienta. Od lat także angażujemy się w pomoc lokalnym organizacjom i stowarzyszeniom.

Niektóre z naszych punktów sprzedaży:

zbiwan_hurtownia

 

 

 

 

Hurtownia, Olsztyn al. Piłsudskiego 75

 

   

img_20160916_175147_fotor

Market, Olsztyn ul. Kętrzyńskiego 8

salon-lazienek

Salon Łazienek, Olsztyn ul. Kętrzyńskiego 8

zbiwan_gorowo

Sklep, Górowo Iławeckie ul. Nadbrzeżna 4

 

 

 

 

 

Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
Copyright © 2016 Zbiwan Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.